Дистанційка в Миколаївській ЗОШ № 23 в контексті сьогодення
Про дистанційне навчання в Миколаївській ЗОШ № 23 в контексті сьогодення
Дистанційка в Миколаївській ЗОШ № 23 в контексті сьогодення
"Жодна система освіти не може бути кращою, аніж вчителі, які в ній працюють. Як би ми не змінювали стандарт змісту освіти, яке б не купували обладнання, все, насправді, залежить від професійних якостей вчителя. А ще учителям, учням та батькам треба адаптуватися до сучасних реалій, які спонукають до пошуку нових форм надання освіти з метою поліпшення її якості та доступу до неї, зокрема, в умовах соціального дистанціювання під час пандемії, війни та повітряних тривог" ( Лілія Гриневич)
"Дистанційна освіта – це інструмент, який дозволяє індивідуалізувати навчання та дати знання дітям із високою мотивацією (Зоя Литвин).
Закінчилася лише перша четверть дистанційного навчання, але відкритим залишалося питання: Як працювати з учнями на відстані та не втратити звичної ефективності? Адже дистанційна форма навчання передбачала онлай-навчання в ZOOM та офлайн-навчання з додатком Google Classroom. Мої дослідження свідчать про те, що чим молодший вік дитини, тим менш ефективним є онлайн-навчання, і тим більше діти потребують живого спілкування, вчителя та практичної роботи з навчальними програмами під керівництвом вчителя. Проте, в контексті сьогодення, онлайн-освіта незамінна, коли необхідно дати доступ до навчання дітям, які його не мають – як-от у ситуації пандемії, війни чи повітряних тривог".
На мою думку, одним із найкорисніших додатків для роботи з дітьми є Google Classroom, що дозволяє спростити організаційні аспекти навчання, дає певні переваги та можливості, створює інтерактивне онлайн-середовище, у якому учні можуть виконувати звичні навчальні завдання та проводити зустрічі. У вкладці «Потік» учні можуть лишати фото етапів роботи з власних зошитів, записувати відео створення поробки. Хоча існувала низка проблем, коли діти не вчасно приєднувалися до відео зв’язку; на початку витрачалося багато часу на отримання від учнів підтвердження, що вони добре бачать і чують вчителя; мікрофони у дітей не завжди вимкнені, щоб не створювати шум та гарно чути інформацію; на запит вчителя учні не завжди вмикають мікрофон; перед завершенням відеоконференції учні не готові уточнити, чи всім зрозуміле завдання для самостійного опрацювання; у Google Classroom зареєстровані учні під акаунтом родичів або батьків не відповідають прізвищам та іменам реальних учнів; багато часу витрачалося на з'ясування прізвищ та імен учнів МЗОШ № 23, зареєстрованих в Google Classroom під різними акаунтами. До того ж під час дистанційного навчання зустрілася із наступними проблемами: є група учнів, яким складно навчатися в таких умовах, їм потрібна підтримка дорослих. В учнів відсутні мотиваційні аспекти до процесу пізнання та розвитку. Деякі учні не можуть критично мислити, працювати з будь-якою інформацією. Навички саморегуляції – виявилися не просто не сформованими, деякі діти про це навіть не здогадувались. До того ж відсутні в деяких учнів будь-які мобільні пристрої, або відсутній постійний доступ до мережі Інтернет. Негативно впливали на емоційно-психологічний стан учнів - вимкнення електроенергії, зміна місця проживання, евакуація, втрата рідних, звуки повітряної тривоги тощо
Поряд із цим дистанційна форма навчання має нові можливості: формування життєвих компетентностей, уміння самостійно вчитися, свідоме та ефективне використання онлайн та офлайн ресурсів. А також ефективне запровадження електронних журналів, що є зручним, легким, швидким, доступним інструментом для вчителя та учнів.
У відеоролику «Дистанційка у МЗОШ № 23 в контексті сьогодення» звернула увагу на проблеми і виклики сьогодення, на інструменти, можливості, проблеми та переваги дистанційного навчання, на шляхи їх вдосконалення, а саме: календарно-тематичне планування та єдину навчальну платформу, змішане навчання та діяльнісні методи навчання, самостійне відпрацювання матеріалу, відстеження динаміки навчальних досягнень, співпраця з батьками.